Food & Drink
Japanese Food & Drink
-
Glico beef curry LEE spicy × 10 times 180g
本格的な辛口カレーが食べたい!食欲のないとき、刺激が欲しいときなど、「本格的な辛口カレーが食べたい!」と思うことはありませんか?そんなときにぴったりなのが、ビーフカレーLEE (リー)。「辛くて旨いカレー」を追求し続けてきたLEEだからこそできる、スパイスの効いた本格辛口ビーフカレーをぜひ味わってください。 こころ」と「カラダ」にガツンと元気を注入!30年以上にわたり「辛くて旨いカレー」を追求してきたLEEが提供するスパイスの効いた刺激的な辛さは、疲れたカラダや気合を入れたいアナタに元気を注入します!- $5.00
- $5.00
- Unit price
- per
-
-
Niigata Prefecture glutinous rice Wataboushi 1kg
Product IntroductionFurthermore, the strength of the Kosi There is a sweetness to luck up the rice is excellent. It was named "Wataboushi" from the white fluffy per uplink. Also suitable for red rice, rice with red beans.Ingredients / MaterialsNiigata Prefecture glutinous rice- $22.00
$4.00- $22.00
- Unit price
- per
-
-
House grated raw horseradish 43g
Product Introduction- you can experience the spicy and the smell of wasabi containing (a blend of wasabi horseradish). - It is non-colored type that utilize the material. Of soy sauce melted, melting in the mouth was stuck to the good. • The last to...- $3.00
$1.00- $3.00
- Unit price
- per
-
Ifuji Chinese medicine pharmaceutical Ryukyu mash vinegar drinks
Product IntroductionIs the Straight of vinegar beverage made by rice koji mold is being used could be in the brewing process of awamori, which is a feature "mash". Taste deep in processing sugar entering is one of the long seller of reason. Citric acid,...- $9.00
- $9.00
- Unit price
- per
-
Ifuji Chinese medicine pharmaceutical iron & calcium wafers
Product IntroductionFrom small children to the elderly, supplemented with iron and calcium in the delicious wafer!Ingredients / MaterialsOne (7g) in: energy 33kcal, protein 0.26g, fat 1.71g, carbohydrates 4.26g, sodium 6mgPrecautions● diet, the staple food, main dishes, side dishes based on the balance of the...- $5.00
- $5.00
- Unit price
- per
-
Yakisoba Noodles U.F.O.
Product IntroductionWell! Thick! Greater! Addictive rich source! Long-selling, which was released in 1976, "Sino-Japanese yaki soba U.F.O". Concept as it is of "well! Thick! Bigger!", To NakaFutoshimen the strength of the Kosi is a Gotae eat of features, Aroma roasted stood, is a rich...- $2.00
$2.00- $2.00
- Unit price
- per
-
Maruchan Gotsumori Sauce Yakisoba
Product IntroductionGotsumori Sauce Yakisoba Noodle is a reasonably priced, large-sized cup Yakisoba that contains a large amount (130g) of noodles and their special sauce + mayonnaise. Produced by using flavorful, smooth and chewy noodles that were cut with a round-edged knife. Easy to prepare...- $2.00
$1.00- $2.00
- Unit price
- per
-
The calcium (5 pieces) vanilla cream
Product IntroductionCalcium 600mg falls milk 3 duty is on. Moreover, there is absorption capacity of as much as milk, it will be properly absorbed. Calorie is 1/7 or less of 47 ~ 51Kcal of milk. Vitamin D · magnesium also contains.Product UseA guide one...- $3.00
$3.00- $3.00
- Unit price
- per
-
The calcium (5 pcs) chocolate cream
Product IntroductionCalcium 600mg falls milk 3 duty is on. Moreover, there is absorption capacity of as much as milk, it will be properly absorbed. Calorie is 1/7 or less of 47 ~ 51Kcal of milk. Vitamin D · magnesium also contains.Product UseA guide one...- $3.00
$3.00- $3.00
- Unit price
- per
-
Hamada Conference ECTS Co., Ltd. 40 sheets high cocoa plus Ca · Fe
Product IntroductionOf bittersweet adult taste with black cocoa It is a wafer.Ingredients / MaterialsWheat flour, vegetable oils and fats, glucose, cocoa powder, powdered sugar, lactose, nonfat dry milk, sugar, eggs, whole grain wheat, coffee, salt, eggshell Ca, emulsifiers, fragrance, iron pyrophosphate, swelling agent, soybean...- $4.00
$5.00- $4.00
- Unit price
- per
-
The calcium (5 pieces) strawberry cream
Product IntroductionCalcium 600mg falls milk 3 duty is on. Moreover, there is absorption capacity of as much as milk, it will be properly absorbed. Calorie is 1/7 or less of 47 ~ 51Kcal of milk. Vitamin D · magnesium also contains.Product UseA guide one...- $3.00
$3.00- $3.00
- Unit price
- per
-
Iron Plus Collagen Wafers (40 pieces)
Product IntroductionCocoa is the wheat meal containing wafers of taste. Iron 2.5mg in one piece, it is collagen 100mg blended.Recommended DosageEnjoy a three per day as a guide.Ingredients / MaterialsFlour, vegetable oil, dextrose, lactose, powdered sugar, skimmed milk powder, cocoa powder, sugar, eggs, wheat...- $4.00
$6.00- $4.00
- Unit price
- per
-
CA-200 calcium wafers
Product IntroductionThis product is a wafer blended with milk bottle per sheet about 1 duty calcium of 200mg. Also formulated vitamin D and magnesium, which help the absorption and action of the calcium. Classic is the vanilla flavor. ※ This product is different from...- $2.00
$3.00- $2.00
- Unit price
- per
-
Blueberry wafers
Product IntroductionDelicious health support! Functional food nutrition (Ca) blueberry + anthocyanin blended wafer! ● one calcium anthocyanin 1mg blended blueberry taste calcium ● to 100mg compounding one ● is a nutrient necessary for the formation of bones and teeth. Blueberry wafer contains the calcium...- $4.00
$6.00- $4.00
- Unit price
- per
-
Ippei-Chan Night Shop's Yakisoba Cup (135g)
Product IntroductionYakisoba is renewed for the first time in five years of Ippei-chan night market! It became more chunky Mayo shades (Mayokoku) taste. Mustard mayonnaise with delicious full-bodied up, is sure addictive effect of.Ingredients / MaterialsFried noodles (wheat flour, vegetable oil, salt, source, sugars),...- $3.00
$2.00- $3.00
- Unit price
- per
-
-
Child 75g x20 pieces of sushi Tamanoi
Product IntroductionBecause sushi vinegar powder, only mix in warm rice, you can make it easy to delicious vinegar rice even from alone sentence. OK in rice of retort pack. In the ingredients of your choice, in sushi rice and seafood bowl. 2 years from...- $38.00
- $38.00
- Unit price
- per
-
Cup noodles UFO × 6 pieces
Product IntroductionAddictive rich source is delicious, Nisshin Yakisoba U.F.O .. Guzai is, with a sprinkle of seaweed and pickled ginger large cut cabbage and pork, in the Appendix. Ingredients / MaterialsFried noodles (wheat flour, vegetable oil, salt, soy sauce, spices), source (source, sugar, vegetable...- $16.00
$9.00- $16.00
- Unit price
- per